.

.

GSW-1602SF

16-Port 10/100/1000Base-T with 2-Port SFP Web-Smart Gigabit Ethernet Switch

16-Port 10/100/1000Base-T with 2-Port SFP Web-Smart Gigabit Ethernet Switch

 

Donanım Özellikleri
Hardware Version Version 3
10/100/1000Mbps Bakır Portlar 16-Port Auto-MDI / MDI-X
SFP / mini-GBIC Slot 2, shared with Port-15 and Port-16, 100Base-FX / 1000Base-SX/LX Dual mode
Switch Architecture Store-and-Forward
Switch Throughput@64Bytes 23.8Mpps
Switch Fabric 32Gbps / non-blocking
Share Data Buffer 340KB
Address Table 8K entries
Akış Kontrolü Back pressure for Half-Duplex , IEEE 802.3x Pause Frame for Full-Duplex
Power Consumption Max.19 Watts / 64 BTU
Ölçüler  440 x 120 x 44 mm, 1U height
Ağırlık 1.57kg
Güç Gereksinimi AC 100~240V, 50/60Hz , 1A
Sıcaklık Operating: 0~50 Degree C / Storage: -40~70 Degree C
Nem  Operating: 5~90% , non-condensing / Storage: 5~90% , non-condensing
Layer 2 Fonkisyonu
Management Interface Web Browser, SNMPv1, v2c
Firmware Upgrade Web interface
Configuration backup and restore Yes, through web interface
Port Konfigürasyonu Port disable/enable
Auto-Negotiation
10/100/1000Mbps full and half duplex mode selection
Flow Control disable / enable
Inband and outband bandwidth control
Port description
Frame Length setting
Port Statistics Displays per port Ethernet traffic receive counter information
SFP Modül Bilgi Ekranı Yes
Port Mirroring Monitor the incoming or outgoing traffic on a particular port
Link Aggregation Supports 8 groups of 8-Port trunk, IEEE 802.3ad LACP
VLAN Port-Based VLAN / IEEE 802.1Q Tagged Based VLAN, up to 256 VLAN groups
Rapid Spanning Tree Yes
IGMP Snooping IGMP Querier, IGMP (v1/v2) Snooping, up to 256 multicast Groups
QoS 4 priority queues on all switch ports, 8 mapping ID to 4 priority queues, Traffic class assignment based on IEEE 802.1p tag, or DSCP field
IEEE 802.1x Authentication Yes
Filter Configuration Source IP filter per port to block unauthorized access
MAC Address Filter Static MAC Address assigns destination MAC address at specified port
Diagnostics Cable Diagnostics technology and ICMP Ping function
Link Layer Discovery Protocol (LLDP) Discover basic information of neighboring devices on the local broadcast domain
Green Networking Energy save for per port link up / link down operation mode
Standart Uygunluğu
Regulation Compliance FCC Part 15 Class A, CE
Standards Uygunluğu IEEE 802.3: 10Base-T
IEEE 802.3u: 100Base-TX / 100Base-FX
IEEE 802.3z: 1000Base- SX/LX
IEEE 802.3ab: 1000Base-T
IEEE 802.3x: Flow Control and Back pressure
IEEE 802.3ad: Port trunk with LACP
IEEE 802.1Q: VLAN Tagging
IEEE 802.1w: Rapid spanning tree protocol
IEEE 802.1p: Class of service
IEEE 802.1x: Port Authentication Network Control
IEEE 802.1ab: LLDP

 

16-Port Web Smart Gigabit Ethernet Switch ile 2 Paylaşımlı SFP Arayüzü

          
Şirket Omurgaları ve Data Merkezi Networkleri için Yüksek Performanslı ve Uygun Maliyetli Gigabit Çözümleri
PLANET GSW-1602SF Layer 2 Web Smart Gigabit Switch büyük miktarda data’nın güvenli bir topoloji içerisinde şirket omurga sistemlerine veya yüksek kapasiteli network serverlarına bağlantısını 48Gbps performanslı switch yapısı ile sağlayabilmektedir.QoS ve network güvenliği’nin güçlü özellikleri ile GSW-1602SF şirketler ve işletmeler için efektif data trafik kontrolü sunarak VoIp,video yayını ve multicast gibi uygulamalarda etkinlik gösterebilmektedir. GSW-1602SF sunduğu 24 adet 10/100/1000Mbps Gigabit Ethernet portları ile 4 paylaşımlı SFP slotuna sahiptir.Bloke olmayan switch yapısı ve kablo hızı bağlantısıyla 48Gbps veri hızı ortaya koyabilmekte böylece LAN geliştirmelerindeki artan bantgenişliği talebi kolaylıkla karşılanabilmektedir.Kampüs core layerleri,şirket networkleri ve büyükşehir networklerinin layer kümelenmeleri için ideal kullanım imkanı sunmaktadır.

Robust Layer 2 Özellikleri
GSW-1602SF serisi,gelişmiş switch yönetim işlevleri için programlanabilir,bunlar port yansıtma,dinamik port IEEE 802.3ad link kümelenmesi,port tabanlı IEEE 802.1Q VLAN,Q-in-Q VLAN,Rapid Spanning Tree Protocol,IEEE 802.1p QoS,bantgenişliği ataması,IGMP QUerirer /Gözetleme ve Link Layer Kurtarma Protokolüdür. GSW-1602SF IEEE 802.1Q etiketli VLAN ile maksimum 256 VLAN grubuna müsaade etmektedir. GSW-1602SF çoklu portlarla kombine edilerek yüksek hızlı trunklama uygulamalarına müsaade etmektedir.Ürün 8 port ve 8 gruba kadar trunklamaya müsaade etmekte 802.3ad LACP(Link Aggregation Control Protocol) ve fail-over desteği vermektedir.

Mükemmel Trafik Kontrolü
GSW-1602SF,güçlü trafik yönetimi ile gelmekte ve QoS özellikleri sayesinde SMB’lerin bağlantı hizmetlerini geliştirmek için kullanılmaktadır. QoS özellik olarak IEEE 802.1p 4 kuyruk önceliği / DSCP ve bantgenişlii limitlese gibi multi-tenant,multi-business üniteler,Telco veya network servis sağlayıcıları uygulamalarında geniş yer bulmaktadır. GSW-1602SF sınırlı network kaynaklarının tüm avantajlarını kullanmalarına yardımcı olmakta ve video konferans ve VoIP kullanım ve iletişim performansında en iyi performansı garanti etmektedir.

Etkin Yönetim Özellikleri
Verimli yönetim adına, GSW-1602SF serisi konsollu yönetilebilir Ethernet Switch,WEB ve SNMP arayüzleri ile donatılmıştır.Yerleşik web tabanlı arayüzü sayesinde, GSW-1602SF serisi kolay kullanım,bağımsız platform yönetimi ve yapılandırma olanağı sunmaktadır.GSW-1602SF serisi standart ağ yönetimi protokolünü(SNMP) destekler ve herhangi bir standart tabanlı yönetim yazılımı aracılığıyla idare edilebilir.Metin tabanlı yönetim için, GSW-1602SF serisine Telnet ve konsol portu üzerinden erişilebilir.Ayrıca GSW-1602SF serisi yedekleme ve düzenleme fonksiyonu ile çoklu cihazların ayarları web arayüzü ile aynı anda yapılabilmektedir.

Etkili Güvenlik
PLANET GSW-1602SF IEEE 802.1X port tabanlı Access kontrol ve Radius kimlik denetimi sunarak sistem kimlik denetimine sahiptir.Güvenlik mekanizması filtreleme ayarı ve MAC adresi filtrelemesi içermektedir.Filtreleme ayarı ile port başına IP kaynağı izinsiz bağlantıları engelleyerek statik MAC aresi hedeleflenen porta MAC adres ataması yapabilmektedir.Port tabanlı IEEE 802.1Q VLAN fonksiyonu ile network yöneticileri yüksek güvenlikli şirket ağlarını çok daha az süre ve eforla kurabilmektedir.

Uzatma ve Esneklik Çözümleri
GSW-1602SF serisi içinde yerleşik olarak 2 mini-GBIC  slotu barındırmaktadır ve 1000Base-SX/LX ve WDM SFP(Small Form-factor Pluggable) fiber optik modülleri desteklemektedir.Bununla birlikte artık yönetici uygun SFP tranceiver’ını sadece sinyal mesafesi olarak değil,sinyal mesafesi konusunda da ayarlayabilmektedir.Mesafe olarak 550m’den(multi-mode fiber ile) veya 10/20/30/40/50/70/120 kilometrelere kadar(Single-Mode fiber veya WDM fiber) ayarlanılabilir.Bu yapılar şirket data merkezleri ve uzantıları için idealdir.

Enerji Tasarrufu ve Yüksek Gigabit Performansı için Optimal Çözüm
Gelişen enerji tasarru trendi doğrultusunda,PLANET GSW-1602SF yeni nesil çevreci teknolojiyi benimsemiştir.GSW-1602SF önceki versiyonuna göre enerji tasarrufu ve Gigabit performansı konularında gelişim göstermiştir.Yeni cihaz yapısı ile  hiçbir performans kaybına uğramadan %15 daha az enerji harcamaktadır. Buna ek olarak taleplere karşılık esnek enerji tasarrufu modları sunmaktadır.Ürün özel olarak şirketler ve kampüsler için dizayn edilmiştir.
GSW-1602SF aşağıdaki gelişmiş çevreci teknolojileri barındırmaktadır.
-Hibernasyon enerji tasarrufu modu seçimi.
   - Link-up ve link-down
  - Link-up
  - Link-down 
  - Enerji Tasarrufu Kapalı

 -Kablo uzunluğuna bağlı akıllı enerji dağıtımı algılaması.
 


Üst Düzey Performansa Sahip Omurga / Server Farm Switch
Gigabit Ethernet desteklenen cihazlar,şirketlerin ve ağ sunucularının temel birimi haline gelmiştir. Saniye başı 32 Gigabit’e kadar veri ortaya kolaybilen ve bloke olmayan switch yapısı GSW-1602SF artık kolaylıkla ihtiyaç duyulan bant genişliğini sağlayabilmektedir.Ürün şirketlerin ve işletmelerin omurga yapıları için kolaylıkla yerel ağ,yüksek bant genişliği ve Gigabit Ethernet Network yapısı sağlayabilmektedir.Barındırdığı port trunklama fonksiyonu ile 16Gpbs fat-pipe veri bağlantısı omurga ihtiyaç duyması halinde sağlanabilmektedir.Serverlara bağlantı sağlamak amacıyla server farm switchi olarak kullanılması idealdir.Barındırdığı 4 SFP portu ile, GSW-1602SF Gigabit Ethernet LX/SX SFP modüller aracılığı ile kenar ağa uplink bağlantısı sağlayabilmektedir.
 

Güvenlik ve QoS için Departman / Kenar Switch
GSW-2404SF network efektifliğini ve güvenliğini artırmak adına kullanıcılara aşağıdaki güçlü özellikleri sunmaktadır:
 • QoS
 • 802.1x Port tabanlı ve MAC tabanlı network erişim kimlik doğrulama güvenliği
 • Yetkisiz Erişimi engellemek için kaynak IP filtreleme özelliği ile port başına filtreleme
 • Statik MAC Adresinin belirlenen port’a hedef MAC adresi atayabilmesi.
 • Multicast IGMP Gözetleme

Nokta Elektronik ve Bilişim Sistemleri

Sürücü

Tarih Versiyon Açıklama İndir

1-3-2018

1.0

GSW-1602SF